Головна Новини Інтерв’ю Радіо-інтерв'ю

Чемпіонат району-22/23 (1 ліга)

М Команда І О
1. ФК «2017» 11 26
2. «Гата» 11 22
3. «Рембудвест» 11 21
4. «Сокіл» 11 20
5. «Будівельник» 11 19
6. ФК «Підгірки» 11 16
7. ФК «Тужилів» 11 16
8. ФК «Мостище» 11 12
9. ФК «Станькова» 11 11
10. «Євробуд» 11 10
11. ФК «Брошнів» 11 7
11. «Платинум» 11 7

Корисні сайти

Вхід на сайт

Радіо-інтерв'ю PDF Друк e-mail
П'ятниця, 09 березня 2012, 23:14

Сергій Бурковський: "Хотілось би своєю грою повернути вболівальників на стадіон"

– Сьогодні у нас в гостях тренер юнацької команди ФК «Калуш» Сергій Бурковський, який розповість нам про ситуацію з футболом в нашому місті. Більше ми говоритимемо про юнацьку команду, ну і питання основного складу теж зачепимо.

– Сергію, розкажіть, будь-ласка, як і коли сформувалась нова команда ФК «Калуш»? Хто все-таки вирішив відродити калуський футбол і на якому етапі перебуває цей процес?

– Я почну дещо здалека: калуська команда «Хімік» ще в 90-х роках приймала участь в другій лізі чемпіонату України, потім в силу тих чи інших причин змагалась в обласному чемпіонаті. Хочу нагадати, що калуський «Хімік» – це найбільш титулований клуб в Івано-Франківській області за кількістю виграних першостей. Тринадцять чи чотирнадцять разів наша команда ставала чемпіоном і до цього рівня ще ніхто не дійшов. Правда, за останні роки похвалитись особливо було нічим, адже були певні проблеми, в основному – фінансового характеру. Дійшло вже до того, що в 2010 році вперше за останні багато років команда припинила свої виступи в чемпіонаті області.

– Тобто рік у нас в місті футболу взагалі не було?

– Так, ми взагалі не брали участі в змаганнях, а наші футболісти, зрозуміло, що знайшли собі інші команди. Тому небайдужими до долі калуського футболу людьми була утворена Громадська організація «Футбольний клуб «Калуш»», основною метою якої є створення умов для постійної діяльності професійної футбольної команди в Калуші. В 2011 році по спортивному принципу ми заявились в другу лігу обласного чемпіонату і відіграли минулий рік, як я вважаю, непогано. Хоча не всі гравці, на яких розраховували, повернулись в команду.

– В мене таке наступне питання: в культурі, музиці, малюванні чи в спорті завжди знаходяться альтруїсти, тобто люди, яким це не байдуже, які не вбачають в цьому фінансового інтересу. Багато моїх друзів і знайомих позитивно сприйняли те, що знову в Калуші з'явився футбол, вболівальники знову почали ходити на матчі. Люди взялися, і пішов якийсь прорив, певний прогрес. Пам'ятаю ще зі своєї юності, коли я приходив на футбол, і стадіон був забитий. В останні роки в Україну прийшло таке поняття, як ″ультрас″, і я особисто знаю молодих людей, яким це було би дуже цікаво, які хотіли б ходити на футбол. Чи ведеться якась робота в клубі, проводяться якісь маркетингові ходи з популяризації, щоб привернути увагу громадськості на те, що в Калуші знову з'явився футбол і треба приходити на стадіон і підтримувати свою команду?

– Скажу чесно, як воно є, що такої роботи до тепер не було. Я теж пам'ятаю калуський футбол з 90-х років, коли незабутнє враження залишили повні стадіони, крики: «Калуш, темпо!». Мурашки по шкірі, коли згадуєш все це, до тепер бігають. Але здається, настав цей переломний момент в калуському футболі. Думаю, що з часом все налагодиться, з'явиться фан-клуб, знайдуться люди, які захотіли б допомогти. Сьогодні нам, в першу чергу, хотілось би своєю грою повернути вболівальників на стадіон.

– Ви, як тренер юнацької команди, можете розповісти якій середній вік юнаків і яка перспектива переходу цих молодих гравців в дорослу команду?

– Чемпіонат області проводиться двома складами – дорослим і юнацьким. Юнацька склад має свій віковий ценз, тобто там грають молоді хлопці до 18 років, в цьому сезоні – не старші 1994 року народження. Всі юнаки, які грали раніше і тепер будуть грати, є вихованцями нашої спортивної школи. Нагадаю, що в нас діє дитячо-юнацька спортивна школа, в якій працюють тренера, кожний має свою вікову групу: це Ігор Миколайович Васильків – тренер з величезним досвідом, Ярослав Васильович Коник і Юрій Імрейович Маляр, який одночасно є тренером дорослої команди ФК «Калуш». Я теж маю свою вікову групу, в мене зараз займаються маленькі діти 2003 року народження, а перед цим був 1993-й, який ще в минулому році приймав участь в чемпіонаті області. Зараз в команді біля 20-25 хлопців, сезон почнеться через неповних два місяці, сьогодні йде процес комплектації і скоро почнуться тренування в тому складі, в якому вони мають виступати за юнаків. Основу юнацької команди складуть учні 10-11 класів, але буває навіть так, що хлопець молодший, та має більше бажання і виходить на поле нарівні з старшими, адже рік-два в юнацькому футболі мають велике значення. Здібніші, які дійсно можуть грати на дорослому рівні, залучаються в основний склад команди і проходять з ними підготовку. Дорослий склад ФК «Калуш» на сьогодні складається теж виключно з вихованців нашої ДЮСШ, команда в основному укомплектована хлопцями 1990-1992 років народження, які ще декілька років тому виступали за юнаків, а тепер вони вже є гравцями основного складу.

– Зрозуміло. Отже є дитячо-юнацька спортивна школа, де молодь займається футболом, з них хто хоче або кого відбирають потрапляє вже в основну команду. Для прикладу, баскетбольний клуб «Говерла», який виступає в українській Суперлізі, веде активну селекційну роботу у всіх регіонах Івано-Франківської області. Я знаю багатьох юнаків з Калуша, які займаються баскетболом, і найбільш здібним гарантоване місце в юнацькій команді БК «Говерла». Питання до Вас, як до тренера команди юнаків: чи існує якийсь цілісний підхід до взаємин клубу ФК «Калуш» з футбольною школою, щоб найбільш здібні юнаки залишались у нас, а не попадали до інших команд?

– Напевно, слід знову повернутись в 90-ті роки, коли калуська команда «Хімік» виступала в другій лізі українського футболу, бо вони є своєрідною точкою відліку. Тоді статус професійного клубу в Івано-Франківській області мали 5-6 команд – такі, як «Хутровик» (Тисмениця), «Бескид» (Надвірна), «Покуття» (Коломия), а івано-франківське «Прикарпаття» взагалі грало у вищій лізі. Природно, що для кожного дитячого тренера почесно виховати хорошого гравця, діючого спортсмена, який би зміг виступати в таких командах. Сьогодні на теренах нашої області є тільки дві професійні команди – «Прикарпаття» і «Енергетик» (Бурштин). Тому хотілося б, щоб хлопці грали в професійній команді, якщо не в калуській, то хоча б в бурштинській чи івано-франківській.

– А які перспективи ФК «Калуш» і які плани намічені у розвитку калуського футболу? До чого прагнете, до чого збираєтеся йти?

– Прагнути потрібно до чогось вищого, хочеться завжди рости, йти далі. Хотілося б, звичайно, щоб ФК «Калуш» повернувся в професійний футбол і команда виступала, хоча б, в другій лізі. Для початку важливо знову нагадати про себе, відновити втрачені традиції, навчитися перемагати суперників в чемпіонаті області. В юнацькому футболі плануємо повернутись до участі в чемпіонаті Дитячо-юнацької футбольної ліги України, адже з 1999 по 2008 роки команди Калуської ДЮСШ незмінно брали участь в цих змаганнях. А в 2002 році, коли я ще тільки починав працювати дитячим тренером, група 1990-го року народження під керівництвом Ігоря Миколайовича Васильківа стала чемпіоном ДЮФЛ України в першій лізі. Повернутися до участі в цих змаганнях було б добре і з футбольної точки зору, тому що дітям буде куди іти, буде спортивний принцип, мотивація, можливість змагатись із своїми ровесниками.

– Бачу, що перспектива є. Якщо так і буде, тоді люди, які мають можливість допомагати фінансово, побачать, що в цьому є якийсь зиск, в цьому є якийсь інтерес, теж підуть Вам назустріч. Скажіть, коли починається сезон і коли можна буде відвідати матчі?

– В цьому році ми плануємо заявитись в групу «А», де грають 16 найсильніших команд області. Сезон почнеться на початку квітня і переважно всі наші матчі будуть проходити в неділю. Повір, Макс, що і в чемпіонаті області є на що подивитися, є хороші гравці, хороші команди. Тому запрошую всіх небайдужих людей прийти на стадіон і підтримати нашу команду.

– Я щиро впевнений, що вболівальники Вас підтримають, і коли футболісти на полі побачать заповнений стадіон, коли побачать людей, що в них вірять, тоді в них мотивація перемагати і щось комусь доводити однозначно збільшиться. Під кінець особисто від себе, від всіх вболівальників, і всіх тих, кому не байдужий футбол нашого міста, побажаю Вам успіхів у досягненні мети. Дякую за розмову.

Інтерв'ю прогамі «Просто Urban» на Радіо «Шанс» 104,0 FM
Розмову вів Rdj Макс 17 лютого 2012 року

 

Коментарі  

 
0 #7 kogut igor 23.03.2012 23:19
burik z junakamy dokazy
 
 
0 #6 Гість 15.03.2012 18:08
Задом чи передом але будуть ... Головне що немовчать , а активно беруть участь в житті команди. А тому є надія що щось змінеться!!!
 
 
-1 #5 zhenya82ts 12.03.2012 23:37
Якщо в наступному турі Карпати влетять злосному Металлісту 3-0, то ЗАВЖДИ ВІРНІ, будуть дивитися домашній матч з Олександрією задом, або вдома з пивом.
Добре хоч Федя повернувся, але він напевно в такому ж мертвому стані , як і його одноклубники
 
 
+1 #4 Гість 12.03.2012 20:57
Свою команду завжди потрібно підтримувати, так як Фани "КАРПАТ" - "Завжди вірні" !!!
 
 
-2 #3 vova 11.03.2012 13:11
menshe pizonstva.
 
 
0 #2 Football 10.03.2012 18:45
ТАК, і звичайно коли ФК КАЛУШ показуватиме рівень футболу за який варто і по-вболівати!
 
 
0 #1 zhenya82ts 10.03.2012 00:29
Якщо радіостанціі Калуша в ефірі будуть запрошувати людей на матчі першості області, то вболівальників на стадіоні буде набагато більше.
 

Коментарі можуть залишати тільки зареєстровані користувачі. Реєстрація на сайті займає лише декілька хвилин. Після реєстрації обов’язково збережіть чи запам’ятайте свій логін та пароль.

Чемпіонат району-22/23 (2 ліга)

М Команда І О
1. «Будівельник-2» 17 31
2. ФК «Мостище-2» 17 30
3. «Штурм» 17 29
4. «Підгора» 17 25
5. ФК «Гуменів» 17 22
6. «Заряд» 17 22
7. «Орандж» 17 15
8. ФК «Перекоси» 17 13
9. ФК «Тужилів-2» 17 11
10. «Оболонь-Підгірки» 17 8
11. «Стройбаза» 17 7
12. «Пробій» 17 0
РОЗКЛАД МАТЧІВ
Результати (Перша ліга)
Результати (Друга ліга)
Результати (1 етап)
ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ
ЗАЯВКИ КОМАНД
КОЛЬОРИ ФОРМИ
БОМБАРДИРИ
ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ
ОБЛІК ПОПЕРЕДЖЕНЬ
КДК
КУБОК

Правила гри у футзал (відео)

Випадкове фото

  • Кубок дружби 2012_29